دکوراسیون

انواع چیدمان تابلو 1

تابلو چند تکه

دیوار‌های خانه یکی از مهم ترین المان‌ها در دکوراسیون داخلی خانه محسوب می‌شوند. به همین منظور، موقعیت مکانی آن، محتوای تابلو‌ها و نحوه چیدمان آن روی دیوار از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا انواع گوناگون چیدمان تابلو را جهت زیباتر نمودن محیط زندگی و بیان بهتر مفهوم عکس‌ها معرفی نماییم.

 

نصب تابلو چند تکه به صورت شبکه ای

یکی از ساده ترین روش‌ها برای نصب تابلو بر روی دیوار و پر نمودن سطح آن، چیدمان شبکه ای می‌باشد. این مدل چیدمان فضایی مدرن به اتاق می‌دهد. در این روش باید فضایی در بالای مبلمان پیدا شود یا اگر در راستای دیوار مورد نظر مبل وجود ندارد، ترکیب تابلو‌ها بر روی دیوار و فاصله آن‌ها نسبت به بالا، پایین، چپ و راست آن متناسب باشد. همچنین، به منظور آن که از لحاظ دیداری انسجام در چیدمان حس شود، باید بین تابلو‌ها فاصله مساوی قرار داده شود.

تابلو چند تکه

نصب تابلو به صورت افقی

اگر تابلو‌ها به صورت یک ستون افقی زیر هم قرار گیرند، از لحاظ بصری اتاق را وسیع تر نشان می‌دهند. از این روش می‌توان برای اتاق‌های کوچک تر استفاده نمود. قرار گرفتن تصاویر در زمینه رنگی، انسجام تابلوها را افزایش می‌دهد. در این روش می‌توان از تابلو یک تکه یا تابلو چند تکه استفاده نمود. به منظور جای گیری مناسب تابلوها بهتر است تا فاصله پایین ترین تابلو تا بالاترین نقطه مبل حداقل 15 سانتی متر باشد.

تابلو چند تکه

نصب تابلو یک تکه به صورت متنوع و مختلط

در این حالت، می‌توان از طاقچه یا یک لبه بر روی دیوار استفاده نمود و تابلوها را با ابعاد گوناگون در کنار هم بر روی آن قرار داد. هر زمان نیز می‌توان چیدمان و ترتیب تصاویر را جا به جا نمود. نکته ای که در این روش باید به آن توجه نمود، فاصله عمودی طاقچه با مبل و زمین است که از لحاظ دیداری مشکلی ایجاد نکند. در چینش مختلط می‌توان از هم پوشانی تابلوها نیز استفاده کرد.

تابلو یک تکه

 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید